MİMARLIĞA MERHABA 2019’da da (VitrA)’nın Desteğiyle Birinci Sınıf Öğrencilerine Ulaşmaya DEVAM Edecek!

bi_özet - Sektörel Gündemin Özeti

Binat İletişim & Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı ve bugüne kadar 15 üniversitede gerçekleştirilen “Mimarlığa Merhaba”, 2018 Güz dönemine VitrA’nın desteğiyle başladı ve bir dönemde farklı şehirlerden ve okullardan 736 öğrenciye ulaştı.

Mimarlık, iç mimarlık ve diğer ilgili tasarım disiplinlerinde eğitimine yeni başlayan öğrencileri seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlikler aracılığıyla başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi informel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi yeni dönemde VitrA’nın desteği ile dört okula ulaştı.

19 Ekim 2018 tarihinde Yıldız Teknik ÜniversitesiMimarlık Fakültesi, 24 Ekim 2018 tarihinde Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 2 Kasım 2018 tarihinde MSGSÜ Mimarlık Fakültesi, 28 Kasım 2018 tarihinde ise Bursa Archifest kapsamında Uludağ Üniversitesi öğrencilerine ulaşan etkinlikte, 22.09.2018-4.11.2018 tarihleri arasında gerçekleşen İKSV 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne odaklanıldı.

Güz dönemindeki ilk etkinlik 19 Ekim 2018 Cuma günü Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Bölüm Başkanı…

View original post 477 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s