Dönemin İlk “MİMARLIĞA MERHABA” Etkinliği Ömer Selçuk Baz ile (YTÜ)’deydi!

bi_özet - Sektörel Gündemin Özeti

Binat İletişim & Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı ve bugüne kadar 17 farklı üniversitede gerçekleştirilen “Mimarlığa Merhaba”, 2018 Güz döneminden itibaren VitrA’nın desteğiyle düzenleniyor. Mimarlık, iç mimarlık ve diğer ilgili tasarım disiplinlerinde eğitimine yeni başlayan öğrencileri seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlikler aracılığıyla başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi informel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi yeni döneme Yıldız Teknik Üniversitesi ile başladı.

Dönemin ilk etkinliği 23 Eylül 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü Oditoryum’da Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu, Bölüm Başkan Yardımcıları Yard. Doç. Dr. Gökçe Tuna Taygun ve Doç. Dr. Ceylan İrem Gençer’in ev sahipliğiyle gerçekleşti.

Etkinlik, Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Mimarlığa Merhaba projesinin koordinatörlerinden Neslihan İmamoğlu’nun mimarlıkta informel eğitim çalışmalarından örnekler sunduğu konuşma ile başladı. Ardından Yalın Mimarlık’ın kurucularından Ömer Selçuk Baz, öğrencilik hayatından profesyonel…

View original post 179 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s