İstanbul Üniversitesi | 22 Ekim

Mimarlığa Merhaba, dönemin ikinci etkinliğinde yeni açılan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne konuk oldu. 22 Ekim’de VitrA’nın desteği ile düzenlenen etkinlikte, açılış sunumlarının ardından HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu atölyesi gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Zeynep Yazıcıoğlu Halu’nun açılış konuşması ve Mimarlığa Merhaba koordinatörlerinden Neslihan İmamoğlu’nun mimarlık eğitimindeki enformel çalışmalardan örnekler verdiği kısa bir sunumun ardından, ŞANALarc’tan Merve Dokumacı, HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu’nu anlatan bir sunum yaptı. Ardından, Alexis Şanal, Merve Dokumacı (ŞANALarc), Zeynep Halu, Seda Kulak, Kübra Bıyuk (İstanbul Üniversitesi) yürütücülüğündeki HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu ile öğrenciler kent ve kamusal alan üzerine tartışma, fikir üretme, düşünme imkanı buldu.

Etkinlik sonunda katılımcılara, VitrA defteri, Arredamento Mimarlık ve Betonart dergilerini içeren Arredamento Mimarlık bez çantası hediye edildi.

Dr.Öğr.Üyesi Zeynep Yazıcıoğlu Halu, Arş.Gör. Seda Kulak ve Arş.Gör. Kübra Bıyuk’a ev sahipliği için teşekkür ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s